نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

آیین نامه خدمات پست الکترونیکی

آیین نامه خدمات پست الکترونیکی


 

آیین نامه خدمات پست الکترونیکی

ماده 1. کلیه اعضای دانشگاه رازی شامل اعضای هیئت علمی، دانشجویان و کارکنان می‌توانند از سرویس رایانامه دانشگاه رازی تحت دامنه razi.ac.ir  استفاده نمایند.

تبصره 1: هر فرد حقیقی مجاز به انتخاب یک نام کاربری می‌باشد و امکان تغییر آن وجود ندارد، لذا کاربران در هنگام انتخاب نام کاربری مورد نظر، دقت لازم را بعمل آورند.

تبصره 2: در ابتدای سال تحصیلی اکانت رایانامه دانشگاه رازی بر اساس نام خانوادگی و نام  (Lastname.Name[at]razi.ac.ir) برای کلیه دانشجویان تحصیلات تکمیلی ایجاد و از طریق پیامک به آنها اطلاع داده می شود.

 تبصره 3: تیم مدیریت شبکه مرکز فناوری اطلاعات و فضای مجازی دانشگاه رازی تحت هیچ شرایطی تقاضای دریافت کلمه عبور کاربران از طریق رایانامه را ندارد و هرگونه تقاضا جهت دریافت کلمه عبور از جانب این مرکز نبوده و فاقد اعتبار است.

ماده 2. در صورت فارغ التحصیلی دانشجو یا قطع ارتباط وی با دانشگاه به هر دلیل ،اکانت ایمیل ایشان حذف می گردد و دانشجو موظف هست یک Back up  از منابع رایانامه دانشگاهی قبل از فارغ التحصیلی تهیه نماید.

تبصره 4: در صورتیکه برای دانشجو بنا به دلایلی فارغ‌التحصیلی میسر نشود، با اطلاع قبلی رایانامه ایشان غیر فعال خواهد شد.

ماده 3. به هر کاربر هیئت علمی فضای معادل 1 گیگابایت و دانشجویان دوره دکتری فضای معادل400 مگا بایت و برای دانشجویان کارشناسی ارشد و کارشناسی 200 مگا بایت تخصیص داده می‌شود.

ماده 4. کاربرانی که از سامانه رایانامه دانشگاه رازی استفاده می‌نمایند، آیین‌نامه سیاست‌های اطلاع‌رسانی و امنیتی دانشگاه رازی را پذیرفته‌اند.

ماده 5. مرکز فناوری اطلاعات مجاز هست که اکانت های کاربرانی که بیش از یک سال از رایانامه  دانشگاهی استفاده ننموده اند را حذف نماید و کلیه مسئولیت حذف فایلها و مطالب بر عهده کاربر می باشد.

ماده 6. پسورد کاربران پس از گذشت یک سال منقضی شده و از یک ماه قبل به کابر هشدار داده می شود که پسورد را تغییر دهد. در غیر اینصورت سیستم به صورت خودکار پسورد را تغییر می دهد و دسترسی کاربر به رایانامه قطع می شود.

ماده 7 . کاربران رایانامه های دانشگاه رازی موظفند از رمز عبورهای ساده استفاده ننمایند و در صورت استفاده کلمه عبور ساده و حک شدن کلیه مسئولیت بر عهده کاربر می باشد.