نمایشگر دسته ای مطالب

بازگشت به صفحه کامل

تجهیز دیتاسنتر دانشگاه به دستگاه ذخیره ساز TAPE

تجهیز دیتاسنتر دانشگاه به دستگاه ذخیره ساز TAPE


مهم ترین دارایی هر سازمان، داده ها و اطلاعات آن سازمان می‌باشد، این همان طرح و پلان مورد نظر است که حوزه فاوای دانشگاه در سرلوحه کار خود قرار داده است.

حرکت در راستای پدافند غیرعامل در حوزه سایبری و همچنین عدم وابستگی به فرد، ایجاد سیستم و مکانیزه نمودن ساختار از اهداف کلی می‌باشد.

ساختاری که از شروع استانداردسازی و انجام تغییرات 18 ماه بطول انجامید، کاری بزرگ و تغییراتی عمده که نشان از زحمات و تلاش بی‌وقفه مدیریت و پرسنل فنی حوزه فاوا می‌باشد.

بیش از 100 سامانه و سرویس در قالب 24 دستگاه سرور سخت افزاری به 15 هزار کاربر داخلی و هزاران کاربر خارج از شبکه دانشگاه سرویس می‌دهند که تداوم سرویس دهی با کیفیت و به حداقل رساندن قطعی ها و اختلالات بخشی از اهداف و بخش دیگری نگهداری امن و استاندارد از دیتای سامانه ها و سرویس های نرم افزاری دانشگاه می‌باشد.

تغییرات زیرساختی و بهره‌مندی از تکنولوژی مجازی سازی بر روی سرورها، مهاجرت سامانه ها و سرویس‌های نرم افزاری بر روی بستر جدید مجازی سازی دانشگاه، خرید تجهیزات سخت افزاری مورد نیاز، بروز رسانی و ارتقاء سخت افزاری و نرم افزاری، تحقیق و توسعه و راه اندازی سرویس های نرم افزاری واسط و مدیریتی مورد نیاز، بررسی مباحث امنیتی پروژه و ... در راستای نگهداری مهم‌ترین دارائی دانشگاه رازی یعنی داده ها و اطلاعات آن بوده است.

تجهیز دیتاسنتر دانشگاه به دستگاه ذخیره ساز آفلاین (Tape)  کمکی در مسیر نگهداری داده ها بصورت زمانبندی شده بر روی بستری است که قابلیت نگهداری آن در خارج از دیتاسنتر را فراهم می‌کند.